Giyotin Cam

Hareketli Cam Küpeşte olarak ta bilinen Giyotin Cam, projelere uygun olarak özel üretilir ve birçok alanda kullanılabilen, kullanışlı bir otomatik cam sistemidir. En yeni geliştirilen otomatik pencere sistemlerinden bir tanesi olan giyotin cam,  Otomatik ve  motorlu bir sistemdir. Cam modülünün çalışma stili otomasyon sistemidir. Bu sistemde, üçlü yan ray kanalları içerisinde yer alan camlar dikey hareket etmektedir. Camların yukarı aşağı hareket etmesini başta ithal Zentax triger kayış olmak üzere, askı prangaları ve Becker marka Alman Malı Motor sağlar. Bu güçlendirilmiş hareket sistemi ile camlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırılmıştır. Aslında bu Giyotin Cam Sistemi en önemli noktası sistemin ilk sırasında yer alan sabit camdır. Diğer hareketli camlar söz konusu bu sabit camın üzerine çekilir ve dolayısıyla sistem açık konumdayken camlar küpeşte vazifesi görür ve giyotin camı oluşturur. Bu muazzam sistemin kullanımı oldukça basittir. Ürünün kullanımını dakikalar içerisinde öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Otomatik Giyotin Cam

Giyotin Cam Sistemi Nedir?

Tam otomatik olarak açılımı sağlanan ve dikey açılan cam panellerini daha önce gördünüz mü? İşte bu paneller tam olarak giyotin cam olarak adlandırılıyor. Bu sistemde bulunan camlar kullanıcı kişi tarafından istenilen seviye tutulabilir. Yine kullanıcı kişinin isteği doğrultusunda sistemde bulunan cam modülleri bir artı bir, bir artı iki ya da bir artı üç şeklinde sisteme uyarlanabilir. Her seçenekte yalıtım profesyonel şartlarda sağlanır. Bu birlikte ürünün opsiyonel seçenek fazlalığı, satın aldığı ürünü her aşamada yönetmek isteyenler için iyi bir fırsat sunuyor.

Giyotin Cam Sistemleri hareketli küpeşte sistemi olarak da bilinir. Ürünün en kıymetli yanlarından bir tanesi de ihtiyaca uygun olarak tasarlanabilmesi ve kolayca uygulanabilmesidir. Bu özelliği sayesinde Hareketli Küpeşte Sistemi sadece ihtiyacınız olan yerde, sadece ihtiyacınız olan kadar kullanabilirsiniz. İstediğiniz model ve tasarım, istediğiniz şartlarda, istediğiniz yere uygulanır ve size ürün her türlü detayıyla birlikte teslim edilir. Size verilecek uzaktan kumanda yardımıyla ürünü en etkili şekilde kullanabilir ve üründen en büyük destekleri alabilirsiniz. Hareketli küpeşte sistemi her haliyle size destek olmak ve çeşitli yardımlar sunmak ister. Size ise yalnızca bu üründen faydalanmak için uzaktan kumandayı kullanmak düşer.

Paslanmaz Profiller…

İzolasyonlu cam sistemlerinden biri olan giyotin camda, özel tasarım paslanmaz profiller kullanılmıştır. Özel tasarım profiller yardımıyla ürünün paslanmaz hale getirilmesi, ürünün uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Giyotin Cam sisteminde kullanılan çelik taşıyıcılar yüzde yüz emniyetlidir. Sistem alternatif cam sistemleri sayesinde en üst seviyede emniyetle geliştirilmiştir. Ürün tasarımı ve duruşu itibariyle zaten herkese güven vermektedir. Çeşitli ve teknolojik donanımlarla geliştirilen bu ürünün kullanım yerleri de, donanımları itibariyle değişmektedir. Ürün istenilen her yerde kullanıldığı gibi, ürünün sıklıkla tercih edildiği bazı yerler vardır. Her ortamda kullanılabilecek bu sistemi dilediğiniz her yerde tercih edebilirsiniz fakat aşağıda sayacağımız mekanlardan bir tanesinde bu ürünü kullanırsanız, daha fazla verim almanız mümkün olur…

Kullanım Yerleri..

Birçok kullanım yeri olan giyotin camın kullanım yerleri listesinde ilk sırayı pencereler alıyor. Pencerelerin yanı sıra oda bölmelerinde yine bu özel cam sisteminden yararlanmanız mümkündür. Giyotin camların yararlanıldığı en önemli yerlerden bir tanesi de mağaza vitrinleridir. Çekici ve özel bir mağaza vitrinine sahip olmak ve müşterilerinizin dikkatini ürünlerinize yoğunlaştırmak isterseniz, giyotin cam sistemlerine ihtiyaç duyacaksınız, Cafe ve Restoran ve Fransız balkonları olarak bilinen balkonlar da bu sistemin en çok kullanıldığı yerler… Rüzgar kırıcıda ya da havuz kenarlarında da bu sistemden yararlanabilirsiniz. Pergola Tente, Kış Bahçesi, Teras Kapatma, Çatı Teras ve balkonları, otomatik cam korkuluk… Bu gibi yerler de giyotin camın en fazla kullanıldığı yerler arasında bulunuyor. Bu yerlerin dışında yalıtım ve izolasyon sağlamak istediğiniz yerlerde, bu cam sistemlerinden etkin olarak yararlanabilirsiniz. Özel tasarlanan ve uygulanan bu sistemden yararlanmak istediğinizi ilgili yerlere iletmeniz ve bir proje üretimi için destek almanız yeterli olacaktır. İstediğiniz her yerde giyotin cam sistemlerinden yararlanabilir ve bu sistemleri birçok yerde kullanabilirsiniz.

Farklı Cam Seçenekleri…

Giyotin Cam, Alternatif cam seçenekleri mevcuttur. Bu sistemi tercih edecekseniz dört beş farklı seçenek arasından işinize en çok yarayacak olan camı seçebilirsiniz. 5 + 5 mm olmak üzere toplamda 10 mm’den meydana gelen lamine cam, toplamda 20 mm olan lamine temper cam, toplamda 12 mm olan ısı camlı uygulamalar ya da kurşun geçirmez cam bu sistemde kullanabileceğiniz bazı cam modelleridir. Maximum beş metreye kadar açılmasıyla doğal bir yalıtım ve izolasyon sağlayan bu sistemde kullanacağınız cam çeşidi ile yalıtım ve izolasyonun miktarını arttırabilirsiniz. Bu doğrultuda yalıtım ve izolasyon konusuna önem veriyorsanız, tercihinizi cam çeşitlerini dikkate alarak yapmalısınız. Bu tercihlerinizin yalıtım ve izolasyonun derecesini arttıracağını bilmelisiniz.

Giyotin Camın Faydaları

Giyotin camın faydaları aslında saymakla bitmez fakat belirli başlı bazı noktalarda sizinle paylaşımlarda bulunmamız gerekir. İlk olarak bu sistemin en önemli noktası sağlanacak olan ısı yalıtımıdır. Giyotin cam sistemi yaptırmak suretiyle istediğiniz ortamdaki ısı yalıtımını çok fazla arttırabilirsiniz. Üst düzey ısı yalıtımı sağlamanın yolu giyotin cam sistemlerinden geçiyor. İleri kalite ısı cam profil seçenekleri ile ısı yalıtım oranı tahmin edemeyeceğiniz kadar artar. Sistemde yine üst düzey ses izolasyonu sağlanır. Ürünün sağladığı ses yalıtımı yüzdelik olarak yaklaşık yüzde altmış oranındadır. Rüzgardan koruma işlevini de yerine getiren bu cam sisteminde, rüzgara karşı gerekli tedbirler alınmıştır. Diğer bütün olumsuz hava şartları için de gerekli tedbirler alınmıştır. Giyotin camın yararları arasında kesintisiz panoramanın sağlanması da var. Dikey ve özel tasarım sayesinde sağlanan panorama hiçbir zaman kesintiye uğramaz. Ürünü otomatik şekilde de kullanabilirsiniz. Böylece ürünü zaman ayarlı çalıştırarak zamandan tasarruf edersiniz. Sistemin en önemli özelliklerinden biri de havalandırma özelliğidir. Her türlü olumsuz havaya rağmen mekanınızı havalandırabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi ve Detay İçin Lütfen Bizi Arayınız.


 

 

Giyotin Cam Videosu

 

Giyotin Cam, Giyotin Cam Sistemleri, Hareketli Küpeşte, Otomatik Cam Sitemleri, Otomatik Giyotin, Otomatik Giyotin Cam Sistemleri